وبلاگ کتاب و کتابخوانیبزرگترین كتاب 


بزرگترین كتاب به اندازه یك میز ناهار خوری بزرگ است و 59 كیلو وزن دارد . درباره كشور بوتان می باشد هدف دست اندركاران از چاپ این كتاب، مطرح كردن و شناساندن این كشور كوچك پادشاهی در دامنه كوه هیمالیا به جهانیان است. نام این كتاب« اودیسه ای تصویری، در میان آخرین پادشاهی هیالیا»می باشد. این كتاب توسط كتاب ركوردهای گینس به عنوان بزرگترین كتاب دنیا شناخته شده است. بودجه تالیف و چاپ این كتاب توسط آمریكا تهیه شده است. 

همچنین شركتهایی مانندمایكرو سافت و پایگاهmitپرفسور« مایكل هاولی» از فروش كتاب« آن لاین آمازون» نیز به این پرفسور كمك مالی كرده اند. 

سنگین ترین كتاب 


یكی از بزرگترین و سنگین ترین كتاب های جهان« تاریخ جنوب» نام دارد كه در سال 1925 در امریكا به چاپ رسید وزن این كتاب 450 كیلو گرم است و طولش08/2 متر می باشد.

پر شمارگان ترین كتاب كتاب ركورد های جهان گینس،پر شمارگارترین كتاب است كه به تازگی در 5/3 میلیون نسخه به چاپ رسیدپر شمارگان ترین كتابهای دنیا می باشد . چاپ جدید كتاب گینس بسیار كامل است و ركوردهایی در مورد اینترنت رایانه ای و موسیقی در آن تثبیت شده است. 

در این كتاب ركوردهای مورد علاقه جوانان از جمله بلند ترین ناخن، بلند ترین زبان و... نوشته شده است. كتاب ركوردهای جهان گینس تا كنون به 37 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 94 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. 

كوچك ترین كتاب مذهبی 


كتاب« تائوئیسم» كتاب مقدس چین می باشد. این كتاب كتاب صراط و فضیلت است و شامل هشتاد و یك قطعه شعر می باشد و توسط لائوتسه تالیف شده است . لائوتسه در قرن ششم قبل از میلاد می زیسته و این كتاب را نوشته است. امروز در چین پنجاه میلیون نفر طرفدار این آیین هستند. 

قدیمی ترین كتاب خطی 


قدیمیترین كتاب خطی كه تا به امروز سالم باقی مانده است « مزامیر داود» به زبان قبطی، متعلق به 1600 سال پیش می باشد كه در سال 1984 در منطقه بنی صرف در مصر به دست آمد .

بزرگترین كتاب جدول 


بزرگترین كتاب جدول كلمات متقاطع در جهان 2304 خانه در 711 تعریف دارد. این كتاب جدول، روز 25 دسامبر 1960 در لندن به چاپ رسید و هنوز پس از سالها حدود هفتاد مرتبه تجدید چاپ شده است.برچسب ها : ترین های كتاب , کتاب , کتابخوانی , معرفی کتاب , کتاب خواندن , مقاله کتاب , مطالعه ,
منابع و ماخذ : ترین های كتاب ,

امتیاز به مطلب

نظرات () نویسنده: سعید دوشنبه 14 بهمن 1392 - 03:24 ب.ظ
علی جنتی در حاشیه مراسم تجدید بیعت کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به آرمان‌های امام راحل به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این آیین با حضور علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی؛ معاون فرهنگی این وزارتخانه، علی مرادخانی؛ معاون امور هنری و محمود برازش؛ مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد در بارگاه ملکوتی حضرت امام (ره) برگزار شد. 

وی در حاشیه این مراسم به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

علی جنتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر حمایت مادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرنگاران گفت: بهتر است خبرنگاران بیشتر دنبال هدیه مادی نباشند و به دنبال هدیه‌های معنوی باشند. از نظر معنوی این‌که در دولت یازدهم ما فضایی را ایجاد کردیم که خبرنگاران آزادانه سوال‌های خود را بپرسند و دولتمردان نیز آزادانه به این سوال‌ها پاسخ دهند. روزنامه‌ها و نشریات آزادانه مطالب خود را بنویسند و از یک فضای آزادی استفاده کنند که جزو آرمان‌های امام بوده که بهترین هدیه به خبرنگاران و اصحاب رسانه است. از نظر مادی نیز اگر بتوانیم کمک کنیم دریغ نخواهیم کرد. 

وی افزود: همچنین صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران وجود دارد و ما در تلاش هستیم تا به این صندوق رونق ببخشیم تا بتواند کمک‌های مادی خوبی را به هنرمندان و نویسندگان و روزنامه‌نگاران اعطا کند.

هفته جاری حکم اعضای هیات نظارت بر نشر صادر خواهد شد 

علی جنتی در پاسخ به خبرنگار ایبنا مبنی بر تشکیل شورای هیات نظارت بر نشر بزرگسال و کودک گفت: در قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونی برای تشکیل هیات نظارت بر نشر کتاب بزرگسال و کودک دیده شده است. ما جمع کثیری از نویسندگان و اهالی فرهنگ خصوصاً نویسندگان کودک را به این شورا معرفی کردیم در حوزه بزرگسال نیز نزدیک به 15 نفر را به این شورا پیشنهاد دادیم. هر یک از این افراد در حوزه‌ای تخصص دارند، تعدادی در حوزه دین و معارف دینی، تعدادی در حوزه تاریخ برخی در حوزه روانشناسی، جامعه‌شناسی، فلسفه و ... این جمع بزرگ باید بتواند در حوزه‌های خاص صاحبنظر باشد و جایی که ضرورت داشته باشد آنجا باید نظرات خود را اعلام کنند. 

وی افزود: خوشبختانه تشکیل این شورا که سه سال به تأخیر افتاده بود مورد تایید این شورا قرار گرفت و انشاءالله کار خود را هر چه زودتر با قوت آغاز خواهند کرد. 

وی در پاسخ به این سوال که «حکم این افراد چه زمانی امضاء خواهد شد؟» گفت: به امید خدا در هفته جاری رییس جمهور حکم این افراد را امضا خواهد کرد. 

علی جنتی در پاسخ به سوال جمعی از کارمندان انجمن آثار مفاخر فرهنگی درباره مشخص شدن رییس این دفتر بیان کرد: تکلیف این انجمن تا دو روز آینده مشخص خواهد شد. 

برای ریاست نهاد كتابخانه ها حكمی نزدم 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که «دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها باید با نظر هیات امنا معرفی شود، چرا شخصاً به معرفی فردی برای تصدی‌گری این نهاد اقدام کرده است؟» گفت: در این خصوص بنده حکمی صادر نکرده‌ام و حکم دبیرکل را رییس جمهور امضا خواهد کرد. 

وی درباره استعلام از وزارت علوم برای دبیرکل معرفی شده اظهار کرد: براساس قانون، هیات امنا باید اعضای وزارت علوم باشند و از این رو استعلام ایشان در این وزارتخانه انجام گرفته و این یک رویه طبیعی است.

ما باید  تلاش بکنیم که ارزش‌های امام(ره) حفظ شود 

همچنین در آیین تجدید بیعت كاركنان و مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه صبح امروز در حرم مطهر امام خمینی(ره) برپا شد گفت: درباره این مراسم گفت: ما با حضور در این بارگاه به آرمان‌های امام خمینی(ره) ادای احترام کردیم. امام(ره) حق بزرگی نسبت به ملت ما دارد، ما دوران سیاه دیکتاتوری گذشته را درک کردیم در آن شرایط خفقان، امام خمینی(ره) با فریاد خود در مرحله نخست روشنفکران، نویسندگان و روحانیون را بیدار کرد و به تدریج در طول 17 سال ملت ایران با جنایات رژیم گذشته آشنا شد و به مقابله با آن‌ها برخاست. این قیام بعد از 17 سال نهایتاً به سرنگونی رژیم گذشته و بنیان نهادن جمهوری اسلامی ایران منجر شد. 

وی افزود: این انقلاب، استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را برای ملت ایران به ارمغان آورد. این موارد جزء آرمان‌های بزرگ رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) بودند. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم که این ارزش‌هایی را که امام(ره) برای این ملت به ارمغان آورد، حفظ کنیم. استقلال سیاسی، استقلال فرهنگی، استقلال اقتصادی، بازگشت به هویت ملی ایرانیان مهم‌ترین دستاوردهایی‌اند که امروز در سایه مقام معظم رهبری ملت ما تلاش می‌کند این استقلال را حفظ کند. همه دشواری‌هایی را که در طول این سالیان تا به امروز ملت ما تحمل کرده ناشی از پافشاری بر استقلال است و همچنین آزادی که بزرگ‌ترین نعمت الهی به شمار می‌آید، امام(ره) به ما اعطا کرده است. 

وی افزود: این آزادی را که امام خمینی(ره) به ما اعطا کرده است همه ما باید بکوشیم تا چه در سطح رسانه‌ها و چه در سطح گفتارها گسترش دهیم. خوشبختانه همه عناصر دولت تدبیر و امید خصوصاً شخص رییس جمهور، دکتر روحانی همواره بر ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل پافشاری کرده‌ و تاکید می‌کنند و هدف این دولت این است که راه امام(ره) را در صحنه‌های مختلف ادامه دهد و بتوانیم بر اهدافی که امام(ره) برای ما به ارمغان آورده است، پایداری کنیم. 


برچسب ها : نظر وزیر ارشاد درباره هیات نظارت بر نشر آثار / برای ریاست نهاد كتابخانه ها حكمی نزدم , کتاب , کتابخوانی , معرفی کتاب , کتاب خواندن , مقاله کتاب , مطالعه ,
منابع و ماخذ : نظر وزیر ارشاد درباره هیات نظارت بر نشر آثار / برای ریاست نهاد كتابخانه ها حكمی نزدم ,

امتیاز به مطلب

نظرات () نویسنده: سعید دوشنبه 14 بهمن 1392 - 03:22 ب.ظ
«پوتین‌های آشنا» عنوان کتابی است که به زندگینامه سردار شهید بختیار جمور می‌پردازد. این کتاب 16 بهمن 92، هم‌زمان با سالگرد شهادت وی در زادگاهش، اسدآبادِ همدان رونمایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب زندگینامه و خاطرات درباره سردار شهید «بختیار جمور» با عنوان «پوتین‌های آشنا» منتشر شد. 

این کتاب نوشته حمید حسام است که با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان و سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج به چاپ رسید و قرار است در دهه فجر انقلاب اسلامی رونمایی شود.

شهید جمور در سال‌های جنگ تحمیلی معاون طرح و عملیات لشگر 43 امام علی(ع) بود و 16 بهمن سال 64 در عملیات فاو به شهادت رسید.

آیین رونمایی از کتاب «پوتین‌های آشنا» عصر 16بهمن 92 هم‌زمان با بیست‌و هشتمین سالگرد شهادت سردار جمور در زادگاهش، اسدآباد استان همدان برگزار می‌شود.

در این مراسم، مسوولان اداره کل حفظ آثار همدان و شهرستان اسدآباد و هم‌رزمان سردار شهید جمور حضور خواهند داشت.

فاتحان ناشر «پوتین‌های آشنا» در 200 صفحه، قطع رقعی، مصور است.


برچسب ها : رونمایی از «پوتین‌های آشنا» در همدان , کتاب , کتابخوانی , معرفی کتاب , کتاب خواندن , مقاله کتاب , مطالعه ,
منابع و ماخذ : رونمایی از «پوتین‌های آشنا» در همدان ,

امتیاز به مطلب

نظرات () نویسنده: سعید دوشنبه 14 بهمن 1392 - 03:22 ب.ظ
دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: تاكنون 600 ناشر عمومی برای حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه كتاب تهران ثبت نام كردند.

محمود آموزگار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: ناشران بخش‌های مختلف از سوی انجمن‌های مربوط به حوزه خود ثبت نام می‌شوند. ناشران عمومی از سوی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران آشنا، ناشران کودک و نوجوان از طریق انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و ناشران خارجی از طریق انجمن ناشران بین‌الملل می‌توانند ثبت نام کنند. 

دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران اظهار کرد: ناشران دانشگاهی و آموزشی هم از طریق انجمن‌‌های مرتبط با مشخص شدن ساز و کار مشخص از سوی این انجمن‌ها ثبت نام می‌شوند. 

نماینده اتحادیه ناشران در شورای برنامه‌ریزی کتاب درباره لزوم ثبت نام اینترنتی ناشران در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: ساز و کار نوع ثبت نام را انجمن‌های مربوط به ناشران مختلف تعیین می‌کند و الزامی برای ثبت نام اینترنتی همه ناشران نیست. 

آموزگار با اشاره به ثبت نام 570 ناشر عمومی تا روز پنج شنبه ( 10 بهمن ماه) گفت: این رقم تا روز شنبه ( 12 بهمن ماه) به 600 ناشر عمومی رسیده و بعد از تکمیل اعلام می‌شود زیرا تعداد ناشران با تمدید مهلت ثبت نام افزایش پیدا می‌کند. 

نایب رییس كمیته اداره سالن ناشران عمومی درباره ملاک حضور ناشران مختلف در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: بر اساس آیین نامه به ازای انتشار 25 عنوان کتاب چاپ اولی در سه سال گذشته ناشران می‌توانند 9 متر غرفه در نمایشگاه کتاب دریافت کنند.برچسب ها : ثبت نام 600 ناشر عمومی برای حضور در نمایشگاه كتاب تهران ,
منابع و ماخذ : ثبت نام 600 ناشر عمومی برای حضور در نمایشگاه كتاب تهران ,

امتیاز به مطلب

نظرات () نویسنده: سعید دوشنبه 14 بهمن 1392 - 03:21 ب.ظ
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]

آخرین مطالب

» پروفسور حسابی و یک عمر زندگی با علم و هنر و کتاب ( چهارشنبه 12 شهریور 1393 )
» کتاب سازها مشکل خودشیفتگی،‌ خودبینی و نیاز به مطرح شدن دارند ( چهارشنبه 12 شهریور 1393 )
» قله‌های موسیقی با دانش و کتاب فتح می‌شود ( جمعه 25 بهمن 1392 )
» جلد هفتم زندگی «پیامبر» در راه است ( پنجشنبه 24 بهمن 1392 )
» سال 2014 سال کتاب‌های تاریخی ( چهارشنبه 23 بهمن 1392 )
» شرایط جدید خرید کتاب در کتاب 57 ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» کتابم عصای دست محققان قرآنی است ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» تاریخچه ای كوتاه بر صنعت نشر در ایران ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» موافقت با واگذاری فعالیت‌های اجرایی نمایشگاه كتاب تهران به تشكل‌های نشر ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» 75 سال تنهایی بهمن فرزانه همچنان ادامه دارد ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» این داستان انقلاب است؟ ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» مایکل باری: با یادگیری میراث ایرانی فرهنگ غرب را بیشتر فهمیدم ( سه شنبه 22 بهمن 1392 )
» تاریخچه كتاب و كتابخانه در عهد باستان ( یکشنبه 20 بهمن 1392 )
» رودی متی: برای خرید کتاب‌های تاریخی به ایران سفر می‌کنم ( یکشنبه 20 بهمن 1392 )
» صبح ناشتا، شیخ بینا و رستم دانا ( یکشنبه 20 بهمن 1392 )
 
ADS

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic